decoartel.pl Akademia wnętrz Budowa i remont Architektura Cyfrowy dom Ogród :: Wokół domu Testy i opinie
Ogłoszenia Centrum kuponów PASAŻ HANDLOWY decoartel24.pl Newsletter

 
      nasz sklep ze zdrow ywnoci online oferuje wybr produktw tylko ekologicznych bez zbdnych i szkodliwych dodatkw od sprawdzonych
      gamaeco.pl


      Wywiad z ekspertem OBI

  Świąteczne Klimaty

Wywiad z Sylwią Bichtą – Kierownikiem Grupy Asortymentowej w Centrali Marketów OBI.

1. Czym wyróżnia się tegoroczna oferta ozdób choinkowych w Marketach OBI?

W tym roku proponujemy klientom kilka tysięcy różnych ozdób świątecznych i jest to zdecydowanie jedna z największych ofert na rynku. Dekoracje dzielimy na kilka podstawowych grup, do których zaliczamy: oświetlenie świąteczne, szklane bombki, drobiazgi, zabawki na choinkę, dekoracje świąteczne, florystykę świąteczną, sztuczne i żywe choinki oraz kwiaty (np. poinsecje czyli popularne gwiazdy betlejemskie).

2. Czy mogłaby Pani opisać style dekoracji świątecznych, które proponują Markety OBI?

Ozdoby świąteczne w OBI prezentowane są w postaci tzw. wysp kolorystycznych, czy inaczej trendów, zróżnicowanych pod względem barw i dominujących motywów. Szczególnie interesujące są trzy nowe trendy: morski, pałacowy i naturalny. „Trend morski”, to prawdziwa awangarda w ofercie ozdób świątecznych. Styl ten opiera się na pastelowych kolorach, jak turkus, seledyn, róż i błękit, które nie są barwami tradycyjnie kojarzącymi się ze Świętami Bożego Narodzenia. Nietypowe są również motywy, które w nim dominują – ryby, koniki morskie, delfiny, rozgwiazdy. Jest to całkowita nowość w ofercie.
Drugim, zupełnie nietypowym trendem jest tzw. „styl pałacowy” oparty na takich barwach jak burgund, złoto oraz krem. Nawiązuje on do bogatych form zdobniczych jak pantofelki, korony czy karnawałowe maski. W tym stylu dominują tkaniny, hafty, brokaty, szklane koraliki i pióra.
Kolejną nowością jest „ trend naturalny”, który wykorzystuje symbole dzieciństwa – zabawki pluszowe na choinkę, ozdoby słomiane, imitacje pierników, wiklinowe bombki i dekoracje drewniane. Styl ten był prezentowany na europejskich targach Christmas World we Frankfurcie
i my także postanowiliśmy go zaproponować naszym klientom.
Opisując trendy świąteczne nie wolno pominąć stylów tradycyjnych, które od lat są obecne
w naszych sklepach i stanowią podstawę całej oferty świątecznej. Polacy wciąż preferują takie właśnie dekoracje, które oparte są na dwóch głównych barwach: czerwieni i złocie.
Rok temu ogromnym zainteresowaniem cieszyła się „kraina śniegu”, czyli wyspa kolorystyczna oparta na kolorze białym, dlatego w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć gamę produktów utrzymanych w kolorystyce śnieżno - krystalicznej.

3. Jakie zatem kolory ozdób świątecznych będą najpopularniejsze w tym roku?

Na pewno kolorystyka czerwono-złota będzie nadal dominować, co już widać w naszych sklepach. Kolor biały utrzyma swoją mocną pozycję jeszcze w tym roku. Natomiast jeżeli chodzi o nowości, to oczekujemy dużego zainteresowania stylem „Natura”, który jest kolorowy, wesoły, a jednocześnie nastrojowy. Dominują w nim dekoracje wiklinowe, słomiane i filcowe, a także pluszowe maskotki na choinkę. Wszystkie ozdoby utrzymane są, w naturalnym, ekologicznym stylu.


4. Czy w tym roku, w polskich domach staną żywe, czy sztuczne choinki?

Upodobania Polaków zmieniają się z roku na rok. Około 5 lat temu największą popularnością cieszyły się choinki sztuczne, natomiast w kolejnych latach ponownie wzrastała sprzedaż żywych drzewek, w tym również w doniczkach. W zeszłym roku znowu wzrosło zainteresowanie sztucznymi, trudno zatem jednoznacznie przewidzieć jak zachowają się klienci. Prawdopodobnie rynek zacznie się stabilizować i sprzedaż będzie bardziej wyrównana w obu grupach asortymentowych.

5. Jakie są rodzaje żywych i sztucznych choinek?

Drzewka naturalne sprzedawane są zarówno w formie ciętej jak i doniczkowej. Wśród drzewek ciętych można wymienić różne rodzaje świerków oraz jodły kalifornijskie, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Natomiast choinki w doniczkach to głównie tradycyjne świerki leśne, świerki srebrzyste, ale także jodły kaukaskie, koreańskie oraz inne, bardziej oryginalne gatunki. Choinki sztuczne można podzielić pod względem kolorów – zielone, białe oraz opruszone śniegiem. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę, ponieważ dobrze komponują się z dodatkami naturalnymi jak filc czy wiklina, które w tym sezonie są bardzo popularne. Interesujące są również choinki sprzedawane razem z lampkami, nie trzeba ich ubierać, są skromne
a jednocześnie pełne uroku.

6. W niektórych mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsca na choinkę, dlatego część Polaków albo kupuje ją w bardzo małym rozmiarze albo zupełnie z niej rezygnuje. Czym zatem możemy zastąpić świąteczne drzewko?

Choinkę możemy zastąpić dekoracjami florystycznymi jak np. świątecznymi gałęziami opruszonymi śniegiem. Na uwagę zasługują również sztuczne kwiaty w kolorystyce świątecznej, jarzębinowe gałązki, złocone liście i inne artykuły, które możemy ustawić na regale lub stole,
a których w OBI jest bardzo wiele.

7. Ważnym elementem każdej dekoracji świątecznej jest oświetlenie. Czy w tym roku pojawiły się nowe, ciekawe rodzaje lampek?

Oświetlenie świąteczne dzieli się na wewnętrzne i zewnętrzne. Wśród lampek, które możemy stosować w mieszkaniu pojawiło się kilka nowości. Najpopularniejsze są jednak lampki mini, które sprzedajemy w kompletach po 20, 50,100 i więcej sztuk. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. lampki z dodatkowym gniazdem, dzięki którym możemy uzyskać bardzo długą, kilkudziesięciometrową dekorację, poprzez połączenie kilku kompletów. Nowością są podświetlane bombki z brokatem lub wypełnione włosem anielskim jak również mini latarenki.
Klienci lubią również girlandy światłowodowe, które mają nietypowe kształty, dzięki czemu mogą być stosowane nie tylko jako ozdoba choinkowa ale również ciekawy dodatek na komodę lub kominek.
Coraz więcej klientów preferuje podświetlane ozdoby, które można zawiesić na oknie, jak również plastikowe i drewniane świeczniki.

8. Czy te same lampki możemy stosować w mieszkaniu i w ogrodzie?

Nie. Oferujemy specjalne komplety oświetlenia zewnętrznego, które dzięki specjalnym zabezpieczeniom, grubszym kablom i osłonom na łączeniach, są odporne na wilgoć i niskie temperatury. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości a od zwykłych lampek odróżnia je również oczywiście nieco wyższa cena.
Polacy dopiero przekonują się do dekoracji ogródków i domów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się podświetlane mikołaje, renifery, sanki a także duże, kolorowe bombki.
Myślę, że z czasem zewnętrzne dekoracje świąteczne staną się w naszym kraju tak samo oczywiste jak ubieranie domowej choinki. To bardzo dobry trend, który wzmacnia klimat
i atmosferę Bożego Narodzenia. Przystrajanie domów i mieszkań to wspaniała zabawa dla dorosłych i dzieci, która powoduje, że nasze święta stają się naprawdę wesołe. A przecież właśnie o to chodzi, więc życzymy wszystkim „Wesołych Świąt” i udanych zakupów w OBI.

Wersja do wydrukowania


    Copyright © 2005-2015 HaCom - Marcin Hajwos :: Hajwos Media Design Group
    Kuchnia przyciąga
O nas  :  Polityka cookies  :  Reklama  :  Oferta dla firm  :  Kontakt